Detaje të reja: Tërmeti dridh Kosovën, epiqendra ishte në këtë qytet

Një tërmet i shkallës 3.3 ballë, është ndjerë në kufirin Kosovë- Serbi-Maqedoninë e Veriut.

Tërmeti është regjistruar edhe në faqen botërore ku publikohen të dhënat për lëkundjet e tokës.

***

Para pak minutash në disa qytete të vendit janë ndjerë disa lëkundje të tokës që nuk zgjatën shumë.

Tërmeti u ndje në Prishtinë dhe Gjilan, shkruan “Bota sot”.

Burimet e “Bota sot”, tregojnë që tërmeti nuk ka zgjatur shumë mirëpo ka shqetësuar qytetarët.

Kujtojmë që tërmetet po vazhdojnë të jenë prezent në shumë vende të botës mirëpo që për fatin e mirë nuk po sjellin dëme.

Leave a Reply