Nuk e di pse sdel Albin ‘Hajvani’ dhe Vjosa Osmani me i nxit njerëzit për vaksinim

Per 24 ore rastet me COVID kane shku prej 100 ne 200. Ne anen tjeter vaksinimi i popullates vazhdon te mbetet ne shifra alarmante.

Une nuk e di cka po presin Albini e Vjosa qe nuk dalin ne fushate me e nxite vaksinimin e popullates, ne menyre qe ne vjeshte – paramendojeni fushaten! – mos me hy qishtu. Me vaksinim po merret Bideni, Makroni, Johnsoni, Merkel, e cdo lider tjeter, kurse keta dy tonet jane vaksinu per veti.

Sipas mendimit tim, gjasat jane qe do te kemi raste rekorde te infektimeve. Kemi te bejme me variantin Delta, qe eshte shumefish me infektues, e besa edhe me i rrezikshem, se variantet e mehershme.

E degjova te Fidani para nja dy netve nje deputet te LVV’se, qysh u krekoske qe me ardhjen e kesaj partie ne qeveri rastet e infektimeve u asgjesuan. E tash, cka thote ai vorr? Pse po shtohen rastet? Nuk po tutet COVID’i prej Albinit a?

Leave a Reply