Vdiqën dy persona nga C0VID19 në Kosovë dhe 195 raste të reja, mos kalo pa ‘NGUSHËLLIME’

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë raportuar dy viktima nga C0VID-19.

Gjatë kësaj kohe janë regjistruar edhe 195 raste të reja të infektuara me këtë virus.

Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë.

16 persona janë shëruar nga C0VID-19.

Njoftimi i MSH’së:

#Bashkëiadalim 05 Gusht 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 9.537 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 469.857 doza të vaksinës.

Deri më sot 164.290 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 3.730 testime, 195 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 2 raste të vdekjes.

Sot janë shëruar 16 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.704.

Në total numri i rasteve aktive është 1065.

Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB

Mbani maskat!

Respektoni distancën!

Mbani higjienën!

Leave a Reply