“Vajzën ua mora dhe ka me ia shit veshkën” – mesazhi që mori Mërgimtari pasi iu zhduk vajza

Një burrë ka raportuar në Polici se vajza e tij është larguar nga shtëpia e tyre në Skenderaj, dhe nuk ka njohuri për vendndodhjen e saj, përveç një masazhi k ërcënues që ka pranuar, shkruan Gazeta Sinjali.

Burimet e Sinjalit kanë bërë të ditur se mesazhi është shumë i rëndë, dhe ka ardhur në telefonin e kunatës së tij nga numri i viktimës, pra vajzës së personit që e raportoi rastin.

Siç ka mësuar Sinjali, në mesazh thuhej “Vajzën ja kam marrë pa dëshirën e saj dhe ka me ja shit veshkën”.

Gazeta Sinjali mëson përmes burimeve se ngjarja ka ndodhur të shtunën rreth orës 22:15 në rrugën “Iliria” në Skenderaj.

Leave a Reply