Ka vdekur ish ushtari i UÇK-së në Zonën Operative të Shalës, Qamil Meholli. I ndjeri Meholli vinte nga fshati Melenicë, vend ku ishte zhvilluar njëra ndër betejat më të mëdha gjatë luftës. Familjarët kanë konfirumuar për Jepi zë, se pas një infarkti, Meholli ka ndërruar jetë sot. Varrimi i të ndjerit do të bëhet nesër me namazin e drekës, nga ora 13:00 në varrezat e dëshmorëve në Shipol të Mitrovicës. Ndryshe, ish ushtaraku Qamil Meholli pas luftës kishte shërbyer edhe në Trupat Mbrojtëse të Kosovës.

Në një intervistë dhënë gazetës “Express”, Akademik Rexhep Qosja shpjegon fenomenet dhe tendencat politike e kulturore në Shqipëri dhe Kosovë.

Ai mes tjerash flet edhe për raportet e shqiptarëve me Turqinë, por edhe për çështjen e religjionit gjegjësisht të religjioneve.

Në vazhdim ja disa nga pyetjet që i janë parashtruar akademikut shqiptar. / Ju ftojmë që ta hapni marketingun për 5 sekonda dhe shfaqen pamjet ekskluzive!

Leave a Reply