Dit Zie për Naim Ternavën dhe familjen e tij, ja si është gjendja shëndetësore e Naimit

Myftiu i Republikës së Kosovës, Naim Tërnava i është nënshtruar një operimi para dy ditësh.

Lajmin për Gazetën Online “Reporteri.net”, e ka konfirmuar Ahmet Sadriu zëdhënës i Bashkësisë Islame të Kosovës.

Ai ka bërë të ditur se kryemyftiu ende është në spital.

“Po është operuar, gjendjen shëndetësore e ka të mirë. Ende është në mbikëqyrjen e mjekëve”, ka thënë Sadriu për Reporteri.net.

Kujtojmë se myftiu Tërrnava ishte operuar edhe para dy vitesh.

Leave a Reply