I jepet lamtumira e fundit shtatzënës 28-vjeçare që humbi jetën nga C0VîD119

Sot në mesditë iu dha lamtumira e fundit 28-vjeçares nga Vushtrria, Liberta Selaci, e cila mbrëmë humbi jetën si pasojë e infektimit me cor ona v1irus.

Mjekja e Mjekimit Intensiv, Agreta Gecaj-Gashi, bëri të ditur të shtunën se e ndjera ishte shtatzënë në javën e 25-të, shkruan Reporteri.net.

Ceremonia mortore u zhvillua vetëm me rrethin e ngushtë familjar dhe miqtë e afërm, duke respektuar masat anti-COVID.

Të afërm të 28-vjeçares kanë publikuar në rrjete sociale pamje nga ceremonia e va rimit.