Përlotet Adelina Tahiri, ja se me cilin tetovar kishte lidhje të moçme farefisnore

Ngjarja tragjike në qytetin e Tetovës ka tronditur të gjithë.

E revoltuar dhe njëkohësisht e tmerruar nga gjithë kjo ngjarje është edhe këngëtarja nga Shkupi, Adelina Tahiri.

Ajo tregoi se e afërmja e një prej punonjësve të saj kishte humbur jetën në spitalin e Tetovës.

“Sot në mëngjes më erdhi në shtëpi me lot në sy, sepse vajza e tezes së saj kishte qenë aty brenda dhe kishte ndërruar jetë. Familja e saj kishte tentuar ta shpëtonte, por nuk kishte mundur të mbijetonte për shkak të tymit. Ishte vetëm 20 vjeçare. Sinqerisht jam e tmerruar!”, tha me lot në sy Tahiri.