Trump e shpërndau Thaçin dhe deklaratën e tij në Twitter, kështu reagon Endriti

Ditën e djeshme në media sociale, qarkulloi lajmi se Donald Trump ka shpërndarë një status të presidentit Hashim Thaçi.Ky lajm u komentua në media po ashtu edhe u vlerësua si një veprim i madh drejt Thaçit, shkruan GazetaBlic.Ky lajm e paska gëzuar edhe djalin e presidentit, Endritin.

Me një postim në ‘Instagram‘, ai ka publikuar në storien e tij lajmin.