‘DHIMBJE’: Ndahet lajm shumë i zi për Skender Hysenin ?

Ish-Koordinatori Nacional për Dialogun Kosovë-Serbi, Skender Hyseni, ka kritikuar paraqitjen e parë të kryeministrit, Albin Kurti në dialog përballë presidentit serb, Aleksandar Vuçiq.

Ai tha se Kurti ka pasur sjellje arrogante dhe ishte përpjekje për ta ndërprerë dialogun

“Sjellja arrogante dhe pa sens diplomatik e Albin Kurtit në takimin e djeshëm në Bruksel ishte përpjekje e dëshpruar për të minuar dialogun deri në ndërprerje të plotë.

Rrjedhimisht, dje, Albin Kurti shkaktoi njërin nga dështimet më të mëdha diplomatike të Republikës së Kosovës që nga shpallja e pavarësisë së saj”, ka shkruar Hyseni në Facebook.