Millaku: Komandant Drini është vràrè me urdhër të Thaçit dhe Veselit

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku, në seancën ku po diskutohet për Projektligjin për Buxhet, ka akuzuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli, se me urdhër dhe dijen e tyre është vràrè komandanti i UÇK-së Ekrem Rexha, me pseudonimin Drini.

Millaku tha se në vràrè e tij ka gisht dikush pasi që sipas saj deri më tani edhe nuk po dekorohet nga ish presidenti.

Kërkesa për dekorimin e Drinit është në sirtar qe katër vjet dhe asnjëherë nuk u mor parasysh”, tha Millaku.