TRONDITET GJERMANIA / Shqiptari ‘M B Y T’ bashkëshorten

Gjykata e landit gjerman Regensbuerger e ka dënuar me 9,25 vjet burg gjermanin me origjinë shqiptare (46 vjeç), i cili kishte mbtur bashkëshorten e tij 37 vjeçare, shkruan tvaktuell.de. / 7 sekonda pasi ta hapësh marketingun dhe vazhdo PAMJET EKSKLUZIVE në SHQIP

Verën e kaluar 46 vjeçari pas një zënke me gruan 37 vjeçare e ka marrë një fustan të saj të kuq dhe e ka ngufatur në qafë me të. Gruaja ka vdekur në vend nga asfiksia, përcjell botasot.info.

Shqiptaro-gjermani tashmë i shpallur fajtor, kishte pranuar edhe vetë shumicën e akuzave. Andaj avokati i tij kishte kërkuar nga autoritetet e drejtësisë për ti dhënë një mundësi duke ia ulur dënimin.

Megjithatë gjykata mendoi ta dënojë me burg relativisht të gjatë. / 7 sekonda pasi ta hapësh marketingun dhe vazhdo PAMJET EKSKLUZIVE në SHQIP