Per ministra duket sikur nuk ka rregulla anti-COVID (PAMJE)

Që nga data 29 gusht kur Qeveria e Kosovës vendosi masat e reja anti-COVID, qytetarët nuk janë lejuar që të futen në hapësirat e brendshme të lokaleve dhe kafeneve, pavarësisht uljes drastike të temeperaturave, shkruan Gazeta Sinjali.

Mirëpo këto masa nuk po vlejnë edhe për zyrtarët e lartë qeveritarë.

Zëvendëskryeministrja, Emilja Rexhepi dhe ministri i Zhvillimit Rajonal, Fikrim Damka, janë parë duke pirë kafe brenda një ambienti të mbyllur./GazetaSinjali/