Protestuesi serb “leh si qen” para kamerës kërcënσn si i çmendur me ar më (VIDEO)

Gazetari Ermal Panduri në llogarinë e tij në Facebook ka publikuar një fotografi dhe video të një serbi i cili po mban në dorë një thi kë.
Ky serb ndodhet në protesten në Jarinjë, ku tash e disa ditë po qëndrojnë disa serbë.
Në videon e publikuar, ky serb dëgjohet duke thënë:

“Le të vijnë këtu”, derisa shanë rëndë dhe bën gjestin e tm errshëm me thi kë.
“Ky ndoshta eshte jo normal, por fakti se e lene brenda protestes nje te tille, me arme te ftohta, tregon per mundesine e inc identeve. Kjo pastaj mund te quhet nga ta edhe justifikim per esk alim eventual.”, ka shkruar Panduri.

https://video.gjirafa.com/242641940-378412997096874-5881228356092324363-n-mp4