Haradinaj për Qeverinë Kurti: Ata janë një shpi budɑllë

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka kritikuar ashpër Qeverinë Kurti për mënyrën se si ata po qeverisin me Kosovën.

VV ka fituar 51% të zgjedhjeve dhe udhëheqë me të gjitha institucionet vendimmarrëse të ekzekutivit, e kjo nuk po i pëlqen Haradinajt i cili thotë se ata po udhëheqin gabimisht me vendin.

“Ai është naiv, ai është i retardum ai s’e di çka flet”, tha Haradinaj ndërsa kur u pyet nga drejtuesit e emisionit se për cilin është fjala ai tha se “cili do të jetë se njëjtë janë ata, një budallë, një shpi budallë”, tha ai në T7.

“Pa u kon budallë, shqiptari nuk bohet me Rusinë”, shtoi tutje ai.

Sipas tij, “projekti i vetëm rus në Kosovës është Qeveria Kurti”./Gazeta Sinjali/