Ish-kandidati i PDK-së për deputet e akuzoi se e sulmoi fizikisht, flet Ramiz Lladrovci

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka reaguar pasi Demokratët për Drenasit, subjekt rival i Lladrovcit në zgjedhje lokale, akuzoi kryetarin e Drenasit për sulm ndaj Fatmir Dugollit – anëtar i shtabit zgjedhor nga Demokratët.

Në reagimin e Demokratëve për Drenasin, thuhet se Lladrovci e kërcënoi dhe sulmoi fizikisht Fatmir Dugollin.

Ramiz Lladrovci me anë të një postimi ka mohuar këtë ngjarje, duke thënë se nuk ka pasur sulm.

“E vetmja e vërtetë është se jemi përshëndet dhe jemi ndarë si miq, asgjë më shumë. Nuk ka pasur kurrfarë konflikti as sulmi fizik”, ka thënë ndër të tjera Lladrovci në postimin e tij.

Postimi i plotë i Ramiz Lladrovcit:

“Qytetarë të komunës së Drenasit, Sonte në disa portale lokale dhe profile të rrejshme në facebook, u promovua një lajm gjoja se unë kam sulmuar një kandidat nga një subjekt tjetër politik. Kamerat e sigurisë janë në vendin e ngjarjes dhe mund të verifikohet lehtë se krejt çka ka ndodhur. Në hyrje të një lokali, me këtë kandidat të cilin e kam përkrahur për zgjedhjet parlamentare, jemi përshëndet dhe secili ka shkuar në drejtimin e vet.
Ju njoftoj se as nuk ka pasur sulm as tendencë për sulm ndaj ish kandidatit për kuvend nga PDK, tash anëtar i një subjekti tjetër politik. E vetmja e vërtetë është se jemi përshëndet dhe jemi ndarë si miq, asgjë më shumë. Nuk ka pasur kurrfarë konflikti as sulmi fizik.
Kjo është tendencë për viktimizim të një subjekti garues që pas fushatës tonë të shkëlqyer po përpiqet të marrë vëmendjen.Ky inskenim gjatë heshtjes zgjedhore bëhet me qëllim të caktuar.”