Deshiroja Jete Me Te Mire Dhe Ika Prej Fashti,U Martova Me Nje Serb Dhe Mbarova Si Eshte Me Keq…!!

Kam jetu ne nje fshat te harrum prej njerzve, u martova me nje Serb vetem qe te dal prej aty por perfundova duke kcy neper kafe mi knaq Burrat tjer! – Ckemi! Vet si perjetues i ksaj historie sjam tu mujt me besu as veten se n’qfar gjendje jam ardh, me nje gjendje qe kurr nejten tem as se kisha paramendu qe perfundoj qishtu.

Kshtu po ja nisi, tash i kam 23 vjet jam hi per 24 un jam rrit ne nje familje babi mami edhe 4 motra e 1 vlla nje moter ma e madhe se une e fmija tjer krejt ma tvogel, kemi jetu ne nje fshat qe shumica prej juve nuk e dini as qe ekziston bile, eshte ma zi se ferri kurrr skam dit qka eshte qyteti, qka eshte me ble tesha t’reja, e shum sene tjera qe as mend spom vin.

Nejse nja 2 or u duhke me ec ne kome per me shku ne shkoll e shkolla normal ja niske n8 un 5 u duhke mu qu mu bo gati e deri shkojsha, nklas jem kon veq 5 nxansa se ska pas shum shqiptar nqat vend, e kalova shkollen fillore e erdh puna me u regjistru shkoll te mesme shum ma larg prej shkolles fillore prindrit nuk me lejun me shku nshkoll mo edhe e nderpreva por me thon drejten nuk mka ec shkolla hiq me zor kam shku gjith. Nanes i kam ndihmu shum me punt e shpis sa qe edhe grat e katunit i thojshin lumja ti per ket qik se si ma e madhja qe isha un e motra u duhke me i ndihmu se edhe ajo su kon bash mir me shendet, eh qishtu tu rrit vitet kalojshin.

Na u rritem qikat u bonem per martes sa qe veq nuk pritsha me mlyp dikush e me ik prej atij ferri, kisha qef me u martu dikun ne ks sepse fshati ku kam jetu une ka qen jasht ks por jo shume larg, nejse mlypen per nje burr tmartum e me fmi por nuk pranova se nuk ishte nks se kisha qef veq nks se me ferr mo jam msu e smu doke interesant, kam pas nje lidhje me nje djal te katunit ton u kon serb 40 vjet veq me nanen e vet ka jetu amo skam pas kurgjo serioze me to, merdh nje ofert me u martu pak ma larg nje katunit tem edhe pranova u martova aty me at djalin edhe pse plus 30 vjet i kishke ata kishin tradita tjera nejta 1 vjet e martume aty amo andrra jem nuk ish e plotsume edhe ai filloj mem maltretu e mem shah e me u sjell ne mnyr teper te keqe me mu edhe u ndava me to.

Ika te familja jem veq shpirti jem e din naten qka kam hek deri jam shku nshpi tani mas ndarjes dalsha u njoftova me nje shoqe e ajo mnjoftoj me nje djal po ai ish serb e baben shqiptar qishtu mtha e un pranova se mpremtoj qe kem me dal nks me jetu u martova me to po jo qfarti ai as mendjen nuk e kish me dal me jetu qaty ku kisha qef un edhe mshtike me punu shum pun tronda me prashit, me livru pun qe i takojn nje mashkulli e jo femne. U ndava edhe me to mbas 6 muj martes amo problemi ish qe te familja jem skisha vend mo ku mu kthy se me serb e martume ata se kan pranu kurr martesen tem, edhe vendosa me gjet ni lidhje edhe me ik nkosov sa isha e martume me qit serbin u njoftova me nje djal ne fb qe po jetojke ne mitrovic e tha e kam nje kafe temen e aty mshtin me punu.

Edhe mer si gru e un gzim ma tmadh mo skisha edhe pranova meniher nejse ja bona diqysh edhe ika te ai, po oj qika ferrin e jetes ktu jam tu e perjetu pom shtin me dal me kcy krejt e zhveshne para meshkujve tjer e ata pom prekin e qas pom bojn, pom jep me pi drog e tonat senet e kqija, une mo sjam tu dit qka me jo jam met as anej as knej te familja jem mo skam vend ku mu kthy se kurr sum pranojn mo si qiken e vet tash i kam veq 23 gati 24 vjet edhe jam met qitu naper kafe tu kcy e tu i knaq burrat e huj. Qka mkshilloni me bo si motren e juve?