Dhimbje / Ja emrat e dy personave që mbetën të p l a g o s u r Shqiptarë

Disa të s h t ë n a me a r m ë z j a r r i janë regjistruar në Sarandë, mëngjesin e ditës së sotme.

Mësohet se të p l a g o s u r kanë mbetur Spiro Iljadhi, 35 vjeç, banues në Sarandë, administratori/pronar i një lokali shumë të njohur në Sarandë dhe një kalimtar i rastit, i identifikuar si Marin Jano.

Fatmirësisht të p l a g o s u r i t ndodhen jashtë rrezikut për jetën, ndërsa Spiro Iljadhi është dërguar në spitalin e Traumës në Tiranë për mjekim më të specializuar.

Grupi hetimor ndodhet në vendin e ngjarjes ku vijon puna për zbardhjen dhe dokumentin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Shërbimet e policisë kanë ngritur pika kontrolli dhe vijon krehja e zonës për të bërë të mundur kapjen e autorit/ve.