Ndërron jetë në moshën 47 vjeçare gazetarja shumë e njohur, mos kalo pa ‘Ngushëllime’

Ndërron jetë në moshën 47 vjeçare gazetarja e njohur

News 4 raportoi sot se Katherine vdiq papritmas të mërkurën në mbrëmje. Dalja thotë se vdekja e saj ishte e papritur, transmeton Indeksonline.

Katherine u bashkua me ekipin eWNBC në 2011 dhe raportoi për emisionin e mëngjesit në New York për vite me radhë.

Nënkryetarja e lajmeve e WNBC, Amy Morris , i dërgoi një email stafit ku thuhej: “Për dhjetë vjet Kat ishte një nga gurët e themelit tonë, gjithmonë ishte e gatshme të ndihmonte në çdo situate. Ajo ishte qesharake por edhe e pamëshirshme. Dhe edhe në ditët më të vështira ajo ishte një dritë e ndritshme, e shpejtë me një fjalë të mirë dhe një buzëqeshje.